Game Schedule


Feb 13, 2020 - Feb 17, 2020

#DateStartFieldScore (H)Home TeamScore (V)Visiting TeamStatusDivision
8Thu, Feb 1318:00UofW C1Tyndall Park Thunder5Whyte Ridge KnightsScheduled Round RobinU13 Rec Boys
7Thu, Feb 1318:00UofW B2FCNW (D'Andrea)0WSEU U10 DL WhiteScheduled Round RobinU10 DL Girls B
6Thu, Feb 1318:00UofW A1SC Force U10 Girls Cross/MacDonald2FCNW JacobsScheduled Round RobinU10 DL Girls A
2Thu, Feb 1318:00North WSF Quarter Field 13SWCC0Corydon CometsScheduled Round RobinU15 Rec Girls
3Thu, Feb 1318:00North WSF Quarter Field 21CYSA U15G1Winakwa UG15Scheduled Round RobinU15 Rec Girls
1Thu, Feb 1318:00North WSF Half Field 20FCNW U11G Dure2SC ForceScheduled Round RobinU11 DL Girls A
5Thu, Feb 1318:10South WSF Half Field 22WSEU White Robertson2BVSC palmerScheduled Round RobinU12 DL Girls
4Thu, Feb 1318:15South WSF Half Field 10Team White2BVSC U 12boys CabralScheduled Round RobinU12 DL Boys B
15Thu, Feb 1319:00UofW C1nkcc cobras6CYSA (Holland)Scheduled Round RobinU16 Rec Girls B
14Thu, Feb 1319:00UofW B0CYSA Burrows4Lorette lightningScheduled Round RobinU14 Rec Girls B
13Thu, Feb 1319:00UofW A0BVSC U10GDL Bohemier1SC Force PiccaScheduled Round RobinU10 DL Girls B
10Thu, Feb 1319:00North WSF Half Field 21BVSC Lalla3Westwood FCNWScheduled Round RobinU11 DL Boys
12Thu, Feb 1319:10South WSF Half Field 20BVSC Moist/Madzik3WSEU U11G WhiteScheduled Round RobinU11 DL Girls B
11Thu, Feb 1319:15South WSF Half Field 11BVSC U13BPR1 Nesbitt4FCNW U13 P1 BrennanScheduled Round RobinU13 PR1 Boys B
9Thu, Feb 1319:15North WSF Half Field 13WSEU Black2U11 WPFC Boys - HogsdonScheduled Round RobinU11 DL Boys C
22Thu, Feb 1320:00UofW C1WINAKWA U16G3Hanover FusionScheduled Round RobinU16 Rec Girls A
21Thu, Feb 1320:00UofW B0East St Paul U14G Fulawka2North Kildonan U14 Girls McDonaldScheduled Round RobinU14 Rec Girls A
20Thu, Feb 1320:00UofW A2SCSA Spitfires1Southdale U13GScheduled Round RobinU13 Rec Girls
17Thu, Feb 1320:00North WSF Half Field 22WSEU U12G Red0FCNW-IVESScheduled Round RobinU12 DL Girls C
19Thu, Feb 1320:10South WSF Half Field 21Rosolowich1BVSC U12BDL DonairesScheduled Round RobinU12 DL Boys A
18Thu, Feb 1320:15South WSF Half Field 11BVSC U13PR1 Guay1WSEU RedScheduled Round RobinU13 PR1 Boys A
16Thu, Feb 1320:15North WSF Half Field 15FCNW U12GD - Bellino0WSEU RedScheduled Round RobinU12 DL Girls D
29Thu, Feb 1321:00UofW C0SWCC U18G Fraser3Lorette U17GScheduled Round RobinU18 Rec Girls
28Thu, Feb 1321:00UofW B1Corydon1SWCC AmslerScheduled Round RobinU16 Rec Girls
27Thu, Feb 1321:00UofW A3Corydon Comets4Whyte Ridge FCScheduled Round RobinU15 Rec Boys
24Thu, Feb 1321:00North WSF Half Field 20FC Northwest Paolucci1SC Force U13B PR2 PedleyScheduled Round RobinU13 PR2 Boys
26Thu, Feb 1321:10South WSF Half Field 22boni vital fracassi u16 boys0BVSC U16 CollinsScheduled Round RobinU16 PR1 Boys
25Thu, Feb 1321:15South WSF Half Field 11WSEU U15BPR2 WHITE0WSEU BlackScheduled Round RobinU15 PR1 Boys
23Thu, Feb 1321:15North WSF Half Field 10BVSC U13G Moist1SC Force U13G BlueScheduled Round RobinU13 PR1 Girls
36Fri, Feb 1418:00UofW C0Minot Magic U12B0SCSA FerchScheduled Round RobinU12 Rec Boys A
35Fri, Feb 1418:00UofW B5FCR Bluestars Seniors1WPFC HawrylyshenScheduled Round RobinU10 DL Girls A
34Fri, Feb 1418:00UofW A0Thunder Bay Chill Adan5Winakwa WolvesScheduled Round RobinU9 Rec Girls
32Fri, Feb 1418:00South WSF Half Field 11Astra Academy5Einarson/AntonationScheduled Round RobinU11 DL Boys
33Fri, Feb 1418:00South WSF Half Field 22BVSC Flames Fernandes/Khan1Minot Magic U11GScheduled Round RobinU11 DL Girls A
30Fri, Feb 1418:00North WSF Half Field 10U11 FCR Bluestars0wseu RedScheduled Round RobinU11 DL Boys A
31Fri, Feb 1418:00North WSF Half Field 20Tri S United Calisto1Thunder Bay Chill RolliScheduled Round RobinU11 DL Girls B
43Fri, Feb 1419:00UofW C0Kenora Lightning Boys3U12 GatewayScheduled Round RobinU12 Rec Boys B
42Fri, Feb 1419:00UofW B1Southdale F. C.2Oakbank WolvesScheduled Round RobinU12 Rec Boys A
41Fri, Feb 1419:00UofW A4Lakehead Express U9 Girls2SCSA LightningScheduled Round RobinU9 Rec Girls
39Fri, Feb 1419:00South WSF Half Field 11Thunder Bay Chill Black Silva5BVSC LetainScheduled Round RobinU11 DL Boys D
40Fri, Feb 1419:00South WSF Half Field 20Tri-S United Danh2WSEU RedScheduled Round RobinU12 DL Boys A
37Fri, Feb 1419:00North WSF Half Field 11WSEU White2Impact 2008 Boys (Lafuente)Scheduled Round RobinU11 DL Boys B
38Fri, Feb 1419:00North WSF Half Field 20WPFC Alvarez2Eastside BarcaScheduled Round RobinU12 DL Girls A
50Fri, Feb 1420:00UofW C6Minot Magic U13G1winakwa shooting starsScheduled Round RobinU13 Rec Girls
49Fri, Feb 1420:00UofW B1Lindenwoods Vipers0swcc team titans nankaScheduled Round RobinU13 Rec Boys
48Fri, Feb 1420:00UofW A1WSP0U12B MehmedovicScheduled Round RobinU12 Rec Boys B
46Fri, Feb 1420:00South WSF Half Field 10BVSC TEAM PANSINI1U12 FCR BluestarsScheduled Round RobinU12 DL Boys B
47Fri, Feb 1420:00South WSF Half Field 22U12 FCR Bluestars0Bonivital BagnasScheduled Round RobinU12 DL Girls
44Fri, Feb 1420:00North WSF Half Field 11BVSC LOUREIRO0Thunder Bay Chill U12G - ColistroScheduled Round RobinU12 DL Girls B
45Fri, Feb 1420:00North WSF Half Field 20U13 Bluestars1Thunder Bay Chill U13B Pr1 - LentoScheduled Round RobinU13 PR1 Boys
57Fri, Feb 1421:00UofW C6Minot Magic U18 G1MINNEDOSA MUSTANGSScheduled Round RobinU18 Rec Girls
56Fri, Feb 1421:00UofW B0Minnedosa Kaos0SouthdaleScheduled Round RobinU15 Rec Boys
55Fri, Feb 1421:00UofW A3MINNEDOSA MUSTANGS2Corydon CometsScheduled Round RobinU14 Rec Girls
53Fri, Feb 1421:00South WSF Half Field 15Lakehead Express U13 Boys0Thunder Bay Chill U13b Pr2 - CarlsonScheduled Round RobinU13 PR2 Boys
54Fri, Feb 1421:00South WSF Half Field 24U14 Bluestars1RRVU 0405 BoysScheduled Round RobinU15 PR1 Boys
51Fri, Feb 1421:00North WSF Half Field 12U16 Bluestars0Thunder Bay Chill U16B - RobertsonScheduled Round RobinU16 PR1 Boys
52Fri, Feb 1421:00North WSF Half Field 20Astra Academy U13 girls1Thunder Bay Chill ColistroScheduled Round RobinU13 PR1 Girls
66Sat, Feb 1508:00UofW C0SCSA Killer Whales2CYSA TigersScheduled Round RobinU11 Rec Girls
65Sat, Feb 1508:00UofW B2Thunder Bay Chill U9 Boys Black - Lento6BVSC Fuentes U9Scheduled Round RobinU9 DL Boys B
64Sat, Feb 1508:00UofW A3Thunder Bay Chill Royal Lento5SC ForceScheduled Round RobinU9 DL Boys A
62Sat, Feb 1508:00South WSF Half Field 10Thunder Bay Chill Rolli3BVSC Moist/MadzikScheduled Round RobinU11 DL Girls B
63Sat, Feb 1508:00South WSF Half Field 21SC Force1BVSC Flames Fernandes/KhanScheduled Round RobinU11 DL Girls A
58Sat, Feb 1508:00North WSF Quarter Field 13Lakehead Express U12 Girls0Corydon U12G CielenScheduled Round RobinU12 Rec Girls A
59Sat, Feb 1508:00North WSF Quarter Field 22CYSA Wildcats2SWCC CoppingerScheduled Round RobinU12 Rec Girls B
60Sat, Feb 1508:00North WSF Quarter Field 31Kenora Lightning U11 Coed5CYSA U11BScheduled Round RobinU11 Rec Boys
61Sat, Feb 1508:00North WSF Quarter Field 43Lakehead Express Soccer Club U10B1Dakota U10B DeVliegerScheduled Round RobinU10 Rec Boys
75Sat, Feb 1509:00UofW C6Garden City Sharks1Niverville TitansScheduled Round RobinU10 Rec Boys
74Sat, Feb 1509:00UofW B0FCNW Jacobs3WPFC HawrylyshenScheduled Round RobinU10 DL Girls A
73Sat, Feb 1509:00UofW A5BVSC CHAN8Bonivital Indoor Akoh U9Scheduled Round RobinU9 DL Boys A
71Sat, Feb 1509:00South WSF Half Field 12Minot Magic U11G1FCNW U11G DureScheduled Round RobinU11 DL Girls A
72Sat, Feb 1509:00South WSF Half Field 22WSEU U11G White0Tri S United CalistoScheduled Round RobinU11 DL Girls B
67Sat, Feb 1509:00North WSF Quarter Field 14Niverville Storm0Kenora Lightning GirlsScheduled Round RobinU12 Rec Girls
68Sat, Feb 1509:00North WSF Quarter Field 22Lorette Lightening5U11B Lindenwoods All StarsScheduled Round RobinU11 Rec Boys
69Sat, Feb 1509:00North WSF Quarter Field 37FCNW Bielawny2WPFC VasconcelosScheduled Round RobinU9 DL Boys B
70Sat, Feb 1509:00North WSF Quarter Field 45FCNW (D'Andrea)0BVSC U10GDL BohemierScheduled Round RobinU10 DL Girls B
84Sat, Feb 1510:00UofW C0SC Force Picca3WSEU U10 DL WhiteScheduled Round RobinU10 DL Girls B
83Sat, Feb 1510:00UofW B5FCR Bluestars Seniors0SC Force U10 Girls Cross/MacDonaldScheduled Round RobinU10 DL Girls A
82Sat, Feb 1510:00UofW A3South Winnipeg CC Prowse1Corydon U11 GirlsScheduled Round RobinU11 Rec Girls
80Sat, Feb 1510:00South WSF Half Field 11FCNW U13 P1 Brennan4Thunder Bay Chill U13B Pr1 - LentoScheduled Round RobinU13 PR1 Boys B
81Sat, Feb 1510:00South WSF Half Field 21Astra Academy0Eastside CelticsScheduled Round RobinU14 PR1 Girls
76Sat, Feb 1510:00North WSF Quarter Field 15Trailblazers0Dakota-SanchezScheduled Round RobinU9 Rec Boys A
77Sat, Feb 1510:00North WSF Quarter Field 20Lindenwoods Vipers5Garden City Community Centre TBA1Scheduled Round RobinU9 Rec Boys B
78Sat, Feb 1510:00North WSF Quarter Field 34FCR Bluestars Juniors4WSEU U9G VSSScheduled Round RobinU9 DL Girls
79Sat, Feb 1510:00North WSF Quarter Field 40Lakehead Express U9 Girls0Thunder Bay Chill AdanScheduled Round RobinU9 Rec Girls
93Sat, Feb 1511:00UofW C5Thunder Bay Chill U9 Boys Rec - Silva2Southdale StrikerScheduled Round RobinU9 Rec Boys
92Sat, Feb 1511:00UofW B3Phoenix FC2BVSC-GosselinScheduled Round RobinU10 DL Boys
91Sat, Feb 1511:00UofW A2Minot Magic U10B7WSEU white U10BScheduled Round RobinU10 DL Boys A
89Sat, Feb 1511:00South WSF Half Field 11BVSC U13BPR1 Nesbitt4WSEU RedScheduled Round RobinU13 PR1 Boys
90Sat, Feb 1511:00South WSF Half Field 22WSEU U14PR1 Red0FCNW U14GPR1 MarquesScheduled Round RobinU14 PR1 Girls
85Sat, Feb 1511:00North WSF Quarter Field 11FCNW Topnik4WSEU U10BDL RedScheduled Round RobinU10 DL Boys C
86Sat, Feb 1511:00North WSF Quarter Field 23WPFC0FC Northwest U9 DL-D'AndreaScheduled Round RobinU9 DL Girls A
87Sat, Feb 1511:00North WSF Quarter Field 31St Charles force5BVSC RamuscakScheduled Round RobinU9 DL Girls B
88Sat, Feb 1511:00North WSF Quarter Field 42Corydon Comets1CYSA U15GScheduled Round RobinU15 Rec Girls
102Sat, Feb 1512:00UofW C3SC Force- Coach Walpole2Thunder Bay Chill U10B SilvaScheduled Round RobinU10 DL Boys D
101Sat, Feb 1512:00UofW B4BVSC (Bagnas)0FC Northwest MorrisScheduled Round RobinU10 DL Boys B
100Sat, Feb 1512:00UofW A7BVSC U10 Camp2St Charles Force - SmithScheduled Round RobinU10 DL Boys
98Sat, Feb 1512:00South WSF Half Field 12Thunder Bay Chill Augruso0U15 Girls Lakehead Express TBayScheduled Round RobinU15 PR2 Girls
99Sat, Feb 1512:00South WSF Half Field 20Astra Academy1BVSC U14BPR2 HjermenrudeScheduled Round RobinU14 PR2 Boys
94Sat, Feb 1512:00North WSF Quarter Field 14Lakehead Express U12 Girls0SWCC CoppingerScheduled Round RobinU12 Rec Girls
95Sat, Feb 1512:00North WSF Quarter Field 22MINNEDOSA MUSTANGS2East St Paul U14G FulawkaScheduled Round RobinU14 Rec Girls A
96Sat, Feb 1512:00North WSF Quarter Field 35Winakwa Wolves0SCSA LightningScheduled Round RobinU9 Rec Girls
97Sat, Feb 1512:00North WSF Quarter Field 40Winakwa UG154SWCCScheduled Round RobinU15 Rec Girls
111Sat, Feb 1513:00UofW C6U11B Lindenwoods All Stars1CYSA U11BScheduled Round RobinU11 Rec Boys
110Sat, Feb 1513:00UofW B5FCNW Bielawny0Thunder Bay Chill U9 Boys Black - LentoScheduled Round RobinU9 DL Boys B
109Sat, Feb 1513:00UofW A5BVSC CHAN0Thunder Bay Chill Royal LentoScheduled Round RobinU9 DL Boys A
107Sat, Feb 1513:00South WSF Half Field 11Minot Magic U15 G0WPFC U15PR2 TURNERScheduled Round RobinU15 PR2 Girls
108Sat, Feb 1513:00South WSF Half Field 20Minot Magic U14B0Lakehead ExpressScheduled Round RobinU14 PR2 Boys
103Sat, Feb 1513:00North WSF Quarter Field 10Corydon U12G Cielen3Niverville StormScheduled Round RobinU12 Rec Girls A
104Sat, Feb 1513:00North WSF Quarter Field 21Corydon Comets1CYSA BurrowsScheduled Round RobinU14 Rec Girls B
105Sat, Feb 1513:00North WSF Quarter Field 35Lorette Lightening0Kenora Lightning U11 CoedScheduled Round RobinU11 Rec Boys
106Sat, Feb 1513:00North WSF Quarter Field 42Kenora Lightning Girls2CYSA WildcatsScheduled Round RobinU12 Rec Girls B
119Sat, Feb 1514:00UofW C0U12B Mehmedovic1U12 GatewayScheduled Round RobinU12 Rec Boys B
118Sat, Feb 1514:00UofW B1WPFC Vasconcelos6BVSC Fuentes U9Scheduled Round RobinU9 DL Boys B
117Sat, Feb 1514:00UofW A6Bonivital Indoor Akoh U91SC ForceScheduled Round RobinU9 DL Boys A
115Sat, Feb 1514:00South WSF Half Field 12Astra Academy3WSEU BlackScheduled Round RobinU11 DL Boys C
116Sat, Feb 1514:00South WSF Half Field 20BVSC Letain3Einarson/AntonationScheduled Round RobinU11 DL Boys D
113Sat, Feb 1514:00North WSF Quarter Field 12Tyndall Park Thunder2Lindenwoods VipersScheduled Round RobinU13 Rec Boys
114Sat, Feb 1514:00North WSF Quarter Field 21North Kildonan U14 Girls McDonald0Lorette lightningScheduled Round RobinU14 Rec Girls
112Sat, Feb 1514:15North WSF Half Field 23WSEU Red1RosolowichScheduled Round RobinU12 DL Boys A
126Sat, Feb 1515:00UofW C3swcc team titans nanka3Whyte Ridge KnightsScheduled Round RobinU13 Rec Boys
125Sat, Feb 1515:00UofW B0Minot Magic U12B2Southdale F. C.Scheduled Round RobinU12 Rec Boys A
124Sat, Feb 1515:00UofW A0Kenora Lightning Boys5WSPScheduled Round RobinU12 Rec Boys B
122Sat, Feb 1515:00South WSF Half Field 10BVSC Lalla4U11 FCR BluestarsScheduled Round RobinU11 DL Boys A
123Sat, Feb 1515:00South WSF Half Field 23U11 WPFC Boys - Hogsdon2Thunder Bay Chill Black SilvaScheduled Round RobinU11 DL Boys
120Sat, Feb 1515:15North WSF Half Field 10U13 Bluestars2BVSC U13PR1 GuayScheduled Round RobinU13 PR1 Boys A
121Sat, Feb 1515:15North WSF Half Field 21U12 FCR Bluestars0Team WhiteScheduled Round RobinU12 DL Boys B
133Sat, Feb 1516:00UofW C6BVSC Ramuscak2WSEU U9G VSSScheduled Round RobinU9 DL Girls B
132Sat, Feb 1516:00UofW B0FC Northwest U9 DL-D'Andrea1FCR Bluestars JuniorsScheduled Round RobinU9 DL Girls A
131Sat, Feb 1516:00UofW A5Oakbank Wolves0SCSA FerchScheduled Round RobinU12 Rec Boys A
129Sat, Feb 1516:00South WSF Half Field 15Westwood FCNW1WSEU WhiteScheduled Round RobinU11 DL Boys B
130Sat, Feb 1516:00South WSF Half Field 24BVSC palmer0WPFC AlvarezScheduled Round RobinU12 DL Girls A
127Sat, Feb 1516:15North WSF Half Field 11BVSC U12BDL Donaires0Tri-S United DanhScheduled Round RobinU12 DL Boys A
128Sat, Feb 1516:15North WSF Half Field 21BVSC U 12boys Cabral3BVSC TEAM PANSINIScheduled Round RobinU12 DL Boys B
140Sat, Feb 1517:00UofW C4WPFC0St Charles forceScheduled Round RobinU9 DL Girls
139Sat, Feb 1517:00UofW B4Southdale U13G2Minot Magic U13GScheduled Round RobinU13 Rec Girls
138Sat, Feb 1517:00UofW A0Southdale2Corydon CometsScheduled Round RobinU15 Rec Boys
136Sat, Feb 1517:00South WSF Half Field 11wseu Red2Impact 2008 Boys (Lafuente)Scheduled Round RobinU11 DL Boys
137Sat, Feb 1517:00South WSF Half Field 20Thunder Bay Chill U12G - Colistro0WSEU White RobertsonScheduled Round RobinU12 DL Girls B
134Sat, Feb 1517:15North WSF Half Field 11U12 FCR Bluestars0WSEU U12G RedScheduled Round RobinU12 DL Girls C
135Sat, Feb 1517:15North WSF Half Field 20BVSC U13G Moist1Astra Academy U13 girlsScheduled Round RobinU13 PR1 Girls
147Sat, Feb 1518:00UofW C5CYSA (Holland)0CorydonScheduled Round RobinU16 Rec Girls B
146Sat, Feb 1518:00UofW B0winakwa shooting stars0SCSA SpitfiresScheduled Round RobinU13 Rec Girls
145Sat, Feb 1518:00UofW A2Whyte Ridge FC2Minnedosa KaosScheduled Round RobinU15 Rec Boys
143Sat, Feb 1518:00South WSF Half Field 10WSEU U14PR1 Red1Astra AcademyScheduled Round RobinU14 PR1 Girls
144Sat, Feb 1518:00South WSF Half Field 21Eastside Barca2BVSC LOUREIROScheduled Round RobinU12 DL Girls
141Sat, Feb 1518:15North WSF Half Field 15SC Force U13B PR2 Pedley0Thunder Bay Chill U13b Pr2 - CarlsonScheduled Round RobinU13 PR2 Boys
142Sat, Feb 1518:15North WSF Half Field 23FCNW-IVES0WSEU RedScheduled Round RobinU12 DL Girls
152Sat, Feb 1519:00UofW C1Hanover Fusion0SWCC AmslerScheduled Round RobinU16 Rec Girls A
150Sat, Feb 1519:00South WSF Half Field 12FCNW U14GPR1 Marques1Eastside CelticsScheduled Round RobinU14 PR1 Girls
151Sat, Feb 1519:00South WSF Half Field 20SC Force U13G Blue1Thunder Bay Chill ColistroScheduled Round RobinU13 PR1 Girls
148Sat, Feb 1519:15North WSF Half Field 10FC Northwest Paolucci1Lakehead Express U13 BoysScheduled Round RobinU13 PR2 Boys
149Sat, Feb 1519:15North WSF Half Field 20Bonivital Bagnas1FCNW U12GD - BellinoScheduled Round RobinU12 DL Girls D
157Sat, Feb 1520:00UofW C0Lorette U17G5Minot Magic U18 GScheduled Round RobinU18 Rec Girls
155Sat, Feb 1520:00South WSF Half Field 14Thunder Bay Chill U16B - Robertson0boni vital fracassi u16 boysScheduled Round RobinU16 PR1 Boys
156Sat, Feb 1520:00South WSF Half Field 25WSEU Black2RRVU 0405 BoysScheduled Round RobinU15 PR1 Boys
153Sat, Feb 1520:15North WSF Half Field 12BVSC U14BPR2 Hjermenrude0Minot Magic U14BScheduled Round RobinU14 PR2 Boys
154Sat, Feb 1520:15North WSF Half Field 25Minot Magic U15 G3Thunder Bay Chill AugrusoScheduled Round RobinU15 PR2 Girls
163Sat, Feb 1521:00UofW C2MINNEDOSA MUSTANGS0SWCC U18G FraserScheduled Round RobinU18 Rec Girls
162Sat, Feb 1521:00UofW A2WINAKWA U16G0nkcc cobrasScheduled Round RobinU16 Rec Girls
160Sat, Feb 1521:00South WSF Half Field 11BVSC U16 Collins4U16 BluestarsScheduled Round RobinU16 PR1 Boys
161Sat, Feb 1521:00South WSF Half Field 21WSEU U15BPR2 WHITE3U14 BluestarsScheduled Round RobinU15 PR1 Boys
158Sat, Feb 1521:15North WSF Half Field 10Lakehead Express0Astra AcademyScheduled Round RobinU14 PR2 Boys
159Sat, Feb 1521:15North WSF Half Field 23WPFC U15PR2 TURNER2U15 Girls Lakehead Express TBayScheduled Round RobinU15 PR2 Girls
172Sun, Feb 1608:00UofW C3Dakota-Sanchez3Lindenwoods VipersScheduled Round RobinU9 Rec Boys
171Sun, Feb 1608:00UofW B3WSEU U9G VSS0St Charles forceScheduled Round RobinU9 DL Girls B
170Sun, Feb 1608:00UofW A0Thunder Bay Chill U10B Silva5BVSC-GosselinScheduled Round RobinU10 DL Boys D
168Sun, Feb 1608:00South WSF Half Field 11Minot Magic U11G4SC ForceScheduled Round RobinU11 DL Girls A
169Sun, Feb 1608:00South WSF Half Field 20Thunder Bay Chill Rolli1WSEU U11G WhiteScheduled Round RobinU11 DL Girls B
164Sun, Feb 1608:00North WSF Quarter Field 11St Charles Force - Smith6BVSC (Bagnas)Scheduled Round RobinU10 DL Boys B
165Sun, Feb 1608:00North WSF Quarter Field 20FCR Bluestars Juniors0WPFCScheduled Round RobinU9 DL Girls A
166Sun, Feb 1608:00North WSF Quarter Field 30WSEU U10BDL Red5Phoenix FCScheduled Round RobinU10 DL Boys C
167Sun, Feb 1608:00North WSF Quarter Field 42Kenora Lightning U11 Coed6U11B Lindenwoods All StarsScheduled Round RobinU11 Rec Boys
181Sun, Feb 1609:00UofW C1FC Northwest U9 DL-D'Andrea2BVSC RamuscakScheduled Round RobinU9 DL Girls
180Sun, Feb 1609:00UofW B4Thunder Bay Chill U9 Boys Rec - Silva7TrailblazersScheduled Round RobinU9 Rec Boys A
179Sun, Feb 1609:00UofW A1Niverville Storm3Lakehead Express U12 GirlsScheduled Round RobinU12 Rec Girls A
177Sun, Feb 1609:00South WSF Half Field 11BVSC Flames Fernandes/Khan0FCNW U11G DureScheduled Round RobinU11 DL Girls A
178Sun, Feb 1609:00South WSF Half Field 21Tri S United Calisto1BVSC Moist/MadzikScheduled Round RobinU11 DL Girls B
173Sun, Feb 1609:00North WSF Quarter Field 15WSEU white U10B6FC Northwest MorrisScheduled Round RobinU10 DL Boys
174Sun, Feb 1609:00North WSF Quarter Field 27BVSC U10 Camp6Minot Magic U10BScheduled Round RobinU10 DL Boys A
175Sun, Feb 1609:00North WSF Quarter Field 32FCNW Topnik4SC Force- Coach WalpoleScheduled Round RobinU10 DL Boys
176Sun, Feb 1609:00North WSF Quarter Field 40CYSA U11B3Lorette LighteningScheduled Round RobinU11 Rec Boys
190Sun, Feb 1610:00UofW C2SWCC Coppinger2Kenora Lightning GirlsScheduled Round RobinU12 Rec Girls B
189Sun, Feb 1610:00UofW B3Lakehead Express Soccer Club U10B0Garden City SharksScheduled Round RobinU10 Rec Boys
188Sun, Feb 1610:00UofW A4Winakwa Wolves1Lakehead Express U9 GirlsScheduled Round RobinU9 Rec Girls
186Sun, Feb 1610:00South WSF Half Field 10Thunder Bay Chill U13b Pr2 - Carlson5FC Northwest PaolucciScheduled Round RobinU13 PR2 Boys
187Sun, Feb 1610:00South WSF Half Field 21FCNW-IVES1U12 FCR BluestarsScheduled Round RobinU12 DL Girls C
182Sun, Feb 1610:00North WSF Quarter Field 12Thunder Bay Chill Royal Lento6Bonivital Indoor Akoh U9Scheduled Round RobinU9 DL Boys A
183Sun, Feb 1610:00North WSF Quarter Field 22Thunder Bay Chill U9 Boys Black - Lento1WPFC VasconcelosScheduled Round RobinU9 DL Boys B
184Sun, Feb 1610:00North WSF Quarter Field 33South Winnipeg CC Prowse0SCSA Killer WhalesScheduled Round RobinU11 Rec Girls
185Sun, Feb 1610:00North WSF Quarter Field 42Garden City Community Centre TBA12Southdale StrikerScheduled Round RobinU9 Rec Boys B
199Sun, Feb 1611:00UofW C0FCNW Jacobs1FCR Bluestars SeniorsScheduled Round RobinU10 DL Girls A
198Sun, Feb 1611:00UofW B4Niverville Titans5Dakota U10B DeVliegerScheduled Round RobinU10 Rec Boys
197Sun, Feb 1611:00UofW A2WSEU U10 DL White1BVSC U10GDL BohemierScheduled Round RobinU10 DL Girls B
195Sun, Feb 1611:00South WSF Half Field 12Lakehead Express U13 Boys2SC Force U13B PR2 PedleyScheduled Round RobinU13 PR2 Boys
196Sun, Feb 1611:00South WSF Half Field 22FCNW U12GD - Bellino1WSEU U12G RedScheduled Round RobinU12 DL Girls
191Sun, Feb 1611:00North WSF Quarter Field 11SC Force5BVSC CHANScheduled Round RobinU9 DL Boys A
192Sun, Feb 1611:00North WSF Quarter Field 22Corydon U11 Girls0CYSA TigersScheduled Round RobinU11 Rec Girls
193Sun, Feb 1611:00North WSF Quarter Field 31Whyte Ridge Knights0Lindenwoods VipersScheduled Round RobinU13 Rec Boys
194Sun, Feb 1611:00North WSF Quarter Field 43CYSA Wildcats0Corydon U12G CielenScheduled Round RobinU12 Rec Girls
208Sun, Feb 1612:00UofW C1SCSA Lightning3Thunder Bay Chill AdanScheduled Round RobinU9 Rec Girls
207Sun, Feb 1612:00UofW B1SC Force Picca6FCNW (D'Andrea)Scheduled Round RobinU10 DL Girls B
206Sun, Feb 1612:00UofW A1WPFC Hawrylyshen2SC Force U10 Girls Cross/MacDonaldScheduled Round RobinU10 DL Girls A
204Sun, Feb 1612:00South WSF Half Field 11Eastside Barca1BVSC palmerScheduled Round RobinU12 DL Girls A
205Sun, Feb 1612:00South WSF Half Field 26BVSC TEAM PANSINI1Team WhiteScheduled Round RobinU12 DL Boys B
200Sun, Feb 1612:00North WSF Quarter Field 12BVSC Fuentes U91FCNW BielawnyScheduled Round RobinU9 DL Boys B
201Sun, Feb 1612:00North WSF Quarter Field 20swcc team titans nanka0Tyndall Park ThunderScheduled Round RobinU13 Rec Boys
202Sun, Feb 1612:00North WSF Quarter Field 35U12B Mehmedovic2Kenora Lightning BoysScheduled Round RobinU12 Rec Boys B
203Sun, Feb 1612:00North WSF Quarter Field 45Oakbank Wolves0Minot Magic U12BScheduled Round RobinU12 Rec Boys A
216Sun, Feb 1613:00UofW C1WSEU white U10B6BVSC U10 CampScheduled Round RobinU10 DL Boys A
215Sun, Feb 1613:00UofW B1Thunder Bay Chill U10B Silva4WSEU U10BDL RedScheduled Round RobinU10 DL Boys
214Sun, Feb 1613:00UofW A0SCSA Ferch1Southdale F. C.Scheduled Round RobinU12 Rec Boys A
212Sun, Feb 1613:00South WSF Half Field 10WSEU White Robertson0BVSC LOUREIROScheduled Round RobinU12 DL Girls B
213Sun, Feb 1613:00South WSF Half Field 22U12 FCR Bluestars3BVSC U 12boys CabralScheduled Round RobinU12 DL Boys B
210Sun, Feb 1613:00North WSF Quarter Field 33Minot Magic U10B6BVSC (Bagnas)Scheduled Round RobinU10 DL Boys
211Sun, Feb 1613:00North WSF Quarter Field 43FC Northwest Morris1St Charles Force - SmithScheduled Round RobinU10 DL Boys B
209Sun, Feb 1613:15North WSF Half Field 13Thunder Bay Chill U12G - Colistro1WPFC AlvarezScheduled Round RobinU12 DL Girls
223Sun, Feb 1614:00UofW C0U12 Gateway1WSPScheduled Round RobinU12 Rec Boys B
222Sun, Feb 1614:00UofW B4Phoenix FC0FCNW TopnikScheduled Round RobinU10 DL Boys C
221Sun, Feb 1614:00UofW A6BVSC-Gosselin1SC Force- Coach WalpoleScheduled Round RobinU10 DL Boys D
219Sun, Feb 1614:00South WSF Half Field 10WSEU White5U11 FCR BluestarsScheduled Round RobinU11 DL Boys
220Sun, Feb 1614:00South WSF Half Field 22wseu Red2BVSC LallaScheduled Round RobinU11 DL Boys A
217Sun, Feb 1614:15North WSF Half Field 10WSEU Red3Bonivital BagnasScheduled Round RobinU12 DL Girls D
218Sun, Feb 1614:15North WSF Half Field 21Tri-S United Danh0RosolowichScheduled Round RobinU12 DL Boys A
230Sun, Feb 1615:00UofW C1Minot Magic U13G1SCSA SpitfiresScheduled Round RobinU13 Rec Girls
229Sun, Feb 1615:00UofW B1Niverville Titans6Lakehead Express Soccer Club U10BScheduled Round RobinU10 Rec Boys
228Sun, Feb 1615:00UofW A2Dakota-Sanchez7Thunder Bay Chill U9 Boys Rec - SilvaScheduled Round RobinU9 Rec Boys A
226Sun, Feb 1615:00South WSF Half Field 13Impact 2008 Boys (Lafuente)1Westwood FCNWScheduled Round RobinU11 DL Boys B
227Sun, Feb 1615:00South WSF Half Field 21U11 WPFC Boys - Hogsdon2Astra AcademyScheduled Round RobinU11 DL Boys C
224Sun, Feb 1615:15North WSF Half Field 13WSEU Red2U13 BluestarsScheduled Round RobinU13 PR1 Boys A
225Sun, Feb 1615:15North WSF Half Field 20WSEU Red4BVSC U12BDL DonairesScheduled Round RobinU12 DL Boys A
237Sun, Feb 1616:00UofW C4Trailblazers1Garden City Community Centre TBA1Scheduled Round RobinU9 Rec Boys
236Sun, Feb 1616:00UofW B6Southdale Striker1Lindenwoods VipersScheduled Round RobinU9 Rec Boys B
235Sun, Feb 1616:00UofW A1Dakota U10B DeVlieger4Garden City SharksScheduled Round RobinU10 Rec Boys
233Sun, Feb 1616:00South WSF Half Field 10BVSC Letain1WSEU BlackScheduled Round RobinU11 DL Boys
234Sun, Feb 1616:00South WSF Half Field 21Astra Academy1FCNW U14GPR1 MarquesScheduled Round RobinU14 PR1 Girls
231Sun, Feb 1616:15North WSF Half Field 12Astra Academy U13 girls1SC Force U13G BlueScheduled Round RobinU13 PR1 Girls
232Sun, Feb 1616:15North WSF Half Field 23Thunder Bay Chill U13B Pr1 - Lento0BVSC U13BPR1 NesbittScheduled Round RobinU13 PR1 Boys B
244Sun, Feb 1617:00UofW C1CYSA Tigers2South Winnipeg CC ProwseScheduled Round RobinU11 Rec Girls
243Sun, Feb 1617:00UofW B1Southdale U13G0winakwa shooting starsScheduled Round RobinU13 Rec Girls
242Sun, Feb 1617:00UofW A0Lorette lightning0Corydon CometsScheduled Round RobinU14 Rec Girls B
240Sun, Feb 1617:00South WSF Half Field 14Einarson/Antonation1Thunder Bay Chill Black SilvaScheduled Round RobinU11 DL Boys D
241Sun, Feb 1617:00South WSF Half Field 20Eastside Celtics1WSEU U14PR1 RedScheduled Round RobinU14 PR1 Girls
238Sun, Feb 1617:15North WSF Half Field 10Thunder Bay Chill Colistro0BVSC U13G MoistScheduled Round RobinU13 PR1 Girls
239Sun, Feb 1617:15North WSF Half Field 23BVSC U13PR1 Guay1FCNW U13 P1 BrennanScheduled Round RobinU13 PR1 Boys
249Sun, Feb 1618:00UofW C2SCSA Killer Whales5Corydon U11 GirlsScheduled Round RobinU11 Rec Girls
248Sun, Feb 1618:00UofW B1CYSA Burrows1East St Paul U14G FulawkaScheduled Round RobinU14 Rec Girls
247Sun, Feb 1618:00UofW A0North Kildonan U14 Girls McDonald0MINNEDOSA MUSTANGSScheduled Round RobinU14 Rec Girls A
245Sun, Feb 1618:15North WSF Half Field 12Lakehead Express2BVSC U14BPR2 HjermenrudeScheduled Round RobinU14 PR2 Boys
246Sun, Feb 1618:15North WSF Half Field 20RRVU 0405 Boys3WSEU U15BPR2 WHITEScheduled Round RobinU15 PR1 Boys
254Sun, Feb 1619:00UofW C1Corydon Comets2Winakwa UG15Scheduled Round RobinU15 Rec Girls
253Sun, Feb 1619:00UofW B0SWCC Amsler2WINAKWA U16GScheduled Round RobinU16 Rec Girls A
252Sun, Feb 1619:00UofW A2Minnedosa Kaos3Corydon CometsScheduled Round RobinU15 Rec Boys
250Sun, Feb 1619:15North WSF Half Field 11Astra Academy0Minot Magic U14BScheduled Round RobinU14 PR2 Boys
251Sun, Feb 1619:15North WSF Half Field 23U14 Bluestars0WSEU BlackScheduled Round RobinU15 PR1 Boys
259Sun, Feb 1620:00UofW C0CYSA U15G5SWCCScheduled Round RobinU15 Rec Girls
258Sun, Feb 1620:00UofW B2CYSA (Holland)1Hanover FusionScheduled Round RobinU16 Rec Girls
257Sun, Feb 1620:00UofW A3MINNEDOSA MUSTANGS1Lorette U17GScheduled Round RobinU18 Rec Girls
255Sun, Feb 1620:15North WSF Half Field 10boni vital fracassi u16 boys5U16 BluestarsScheduled Round RobinU16 PR1 Boys
256Sun, Feb 1620:15North WSF Half Field 22Thunder Bay Chill Augruso1WPFC U15PR2 TURNERScheduled Round RobinU15 PR2 Girls
264Sun, Feb 1621:00UofW C0Corydon5nkcc cobrasScheduled Round RobinU16 Rec Girls B
263Sun, Feb 1621:00UofW B2Whyte Ridge FC0SouthdaleScheduled Round RobinU15 Rec Boys
262Sun, Feb 1621:00UofW A7Minot Magic U18 G2SWCC U18G FraserScheduled Round RobinU18 Rec Girls
260Sun, Feb 1621:15North WSF Half Field 10BVSC U16 Collins1Thunder Bay Chill U16B - RobertsonScheduled Round RobinU16 PR1 Boys
261Sun, Feb 1621:15North WSF Half Field 20U15 Girls Lakehead Express TBay1Minot Magic U15 GScheduled Round RobinU15 PR2 Girls
269Mon, Feb 1708:00South WSF Half Field 13U11 FCR Bluestars1WSEU BlackScheduled Semi-FinalU11 DL Boys
270Mon, Feb 1708:00South WSF Half Field 22Impact 2008 Boys (Lafuente)1Einarson/AntonationScheduled Semi-FinalU11 DL Boys
265Mon, Feb 1708:00North WSF Quarter Field 11BVSC U10 Camp4Phoenix FCScheduled Semi-FinalU10 DL Boys
266Mon, Feb 1708:00North WSF Quarter Field 26BVSC (Bagnas)1BVSC-GosselinScheduled Semi-FinalU10 DL Boys
267Mon, Feb 1708:00North WSF Quarter Field 34Trailblazers0Garden City Community Centre TBA1Scheduled FinalU9 Rec Boys
268Mon, Feb 1708:00North WSF Quarter Field 42Winakwa Wolves0Lakehead Express U9 GirlsScheduled FinalU9 Rec Girls
273Mon, Feb 1709:00South WSF Half Field 12BVSC palmer3U12 FCR BluestarsScheduled Semi-FinalU12 DL Girls
274Mon, Feb 1709:00South WSF Half Field 21BVSC LOUREIRO2FCNW U12GD - BellinoScheduled Semi-FinalU12 DL Girls
271Mon, Feb 1709:00North WSF Quarter Field 12Bonivital Indoor Akoh U95BVSC Fuentes U9Scheduled FinalU9 DL Boys
272Mon, Feb 1709:00North WSF Quarter Field 26Lakehead Express Soccer Club U10B2Garden City SharksScheduled FinalU10 Rec Boys
275Mon, Feb 1709:15North WSF Quarter Field 31Oakbank Wolves2WSPScheduled FinalU12 Rec Boys
276Mon, Feb 1709:15North WSF Quarter Field 42FCR Bluestars Seniors3FCNW (D'Andrea)Scheduled FinalU10 DL Girls
277Mon, Feb 1710:00South WSF Half Field 10Minot Magic U15 G2Thunder Bay Chill AugrusoScheduled FinalU15 PR2 Girls
278Mon, Feb 1710:00South WSF Half Field 20Lakehead Express U13 Boys1SC Force U13B PR2 PedleyScheduled FinalU13 PR2 Boys
279Mon, Feb 1710:15North WSF Quarter Field 16Lakehead Express U12 Girls1CYSA WildcatsScheduled FinalU12 Rec Girls
280Mon, Feb 1710:15North WSF Quarter Field 22U11B Lindenwoods All Stars5Lorette LighteningScheduled FinalU11 Rec Boys
281Mon, Feb 1710:30North WSF Quarter Field 34WPFC0BVSC RamuscakScheduled FinalU9 DL Girls
282Mon, Feb 1710:30North WSF Quarter Field 40Southdale U13G1SCSA SpitfiresScheduled FinalU13 Rec Girls
283Mon, Feb 1711:15South WSF Half Field 10BVSC U14BPR2 Hjermenrude1Astra AcademyScheduled FinalU14 PR2 Boys
284Mon, Feb 1711:15South WSF Half Field 20Astra Academy2WSEU U14PR1 RedScheduled FinalU14 PR1 Girls
285Mon, Feb 1711:30North WSF Quarter Field 15Minot Magic U18 G1MINNEDOSA MUSTANGSScheduled FinalU18 Rec Girls
286Mon, Feb 1711:30North WSF Quarter Field 20Whyte Ridge FC1Corydon CometsScheduled FinalU15 Rec Boys
287Mon, Feb 1711:45North WSF Quarter Field 32SWCC0Winakwa UG15Scheduled FinalU15 Rec Girls
288Mon, Feb 1711:45North WSF Quarter Field 40South Winnipeg CC Prowse2Corydon U11 GirlsScheduled FinalU11 Rec Girls
289Mon, Feb 1712:30South WSF Half Field 13U11 FCR Bluestars1Impact 2008 Boys (Lafuente)Scheduled FinalU11 DL Boys
290Mon, Feb 1712:30South WSF Half Field 24Thunder Bay Chill Colistro1Astra Academy U13 girlsScheduled FinalU13 PR1 Girls
291Mon, Feb 1712:45North WSF Quarter Field 12Phoenix FC3BVSC (Bagnas)Scheduled FinalU10 DL Boys
292Mon, Feb 1712:45North WSF Quarter Field 20Whyte Ridge Knights1Lindenwoods VipersScheduled FinalU13 Rec Boys
293Mon, Feb 1713:00North WSF Quarter Field 31Hanover Fusion2CYSA (Holland)Scheduled FinalU16 Rec Girls
294Mon, Feb 1713:00North WSF Quarter Field 40North Kildonan U14 Girls McDonald1Lorette lightningScheduled FinalU14 Rec Girls
295Mon, Feb 1713:45South WSF Half Field 12U12 FCR Bluestars0FCNW U12GD - BellinoScheduled FinalU12 DL Girls
296Mon, Feb 1713:45South WSF Half Field 21BVSC U13PR1 Guay6Thunder Bay Chill U13B Pr1 - LentoScheduled FinalU13 PR1 Boys
297Mon, Feb 1714:15North WSF Half Field 10U14 Bluestars1WSEU U15BPR2 WHITEScheduled FinalU15 PR1 Boys
298Mon, Feb 1714:30North WSF Half Field 23U16 Bluestars0Thunder Bay Chill U16B - RobertsonScheduled FinalU16 PR1 Boys
299Mon, Feb 1715:00South WSF Half Field 11SC Force2WSEU U11G WhiteScheduled FinalU11 DL Girls
300Mon, Feb 1715:00South WSF Half Field 21BVSC U12BDL Donaires0BVSC TEAM PANSINIScheduled FinalU12 DL Boys

Winnipeg Youth Soccer Association | 523-167 Lombard Avenue | Winnipeg, MB R3B0V3 | Phone: 204-233-8899 | Fax: 204-233-9121 | Email: wysa@winnipegyouthsoccer.com

powered by GameOn