Registered Teams

    U9 DL Girls

    • SC Force U9 Girls
    • WPFC U9GDL Saggi
    • BVSC Madzik/Moist
    • WSEU U9 Girls
    • FCNW Dure
    • Tri-S United U9G

    U9 DL Boys

    • FCNW Westwood
    • BVSC U9B Lalla
    • WSEU Red
    • WSEU U9BDL White
    • SCForce U9BDL White
    • WPFC U9BDL
    • FCNW Cook/Spikula
    • WPFC U9 Lozecznik
    • WPFC U9BDL Kroeker
    • SCForce Blue Einarson
    • FCNW Kwapis
    • BVSC Nesbitt

    U10 Rec Girls

    • Lindenwoods U10G Cielen
    • Charleswood U10G Houston
    • SWCC U10G
    • Dakota U10G

    U10 Rec Boys

    • Lakehead Express U10 Boys
    • Thunder Bay Chill ROYAL Petraglia
    • Southdale FC U10B
    • Dakota U10B
    • Gateway U10B
    • Charleswood U10B

    U10 DL Girls

    • QC United
    • Thunder Bay Chill Rider
    • FCNW Green
    • FCNW Gold
    • BVSC U10G Sanjeevan
    • WSEU Vieira
    • BVSC Dreger
    • WPFC U10GDL Acuna
    • WSEU White
    • WPFC Paolucci
    • BVSC U10G Bagnas
    • Tri-S United Gouveia

    U10 DL Boys

    • QC United Green
    • QC Black
    • Thunder Bay Chill WHITE Petraglia
    • BVSC Honeybun
    • FCNW Di Fabrizio
    • BVSC U10B Pansini
    • WSEU Red
    • WSEU White
    • Tri S United
    • WPFC U10BDL Duffy
    • WPFC Molina
    • BVSC Donaires

    U11 Rec Boys

    • Thunder Bay Chill ROYAL Silva
    • Lindenwoods Vipers
    • SWCC U11B Yu
    • SWCC Nanka Titans
    • WSP U11B
    • SWCC Fay

    U11 DL Girls

    • Minot Magic FC
    • Thunder Bay Chill Elite Silva
    • SCForce U11G Blue
    • WSEU Red
    • FCNW Ives
    • BVSC Figueroa
    • WSEU U11G White
    • BVSC U11G Seney/Moist

    U11 DL Boys

    • Minot Magic FC
    • Lakehead Express U11B
    • Thunder Bay Chill WHITE Silva
    • FCNW U11BDL Vergata
    • BVSC U11BDL Guay
    • WSEU U11 Black
    • WSEU U11B Red
    • WSEU U11B White

    U12 Rec Girls

    • Minot Magic FC
    • Lakehead Express
    • KASC Lightning
    • SCSA Sharknados
    • Park City West
    • Gateway U12G Perreira
    • North Kildonan U12G McDonald
    • MINNEDOSA MUSTANGS

    U12 Rec Boys

    • KASC Lightning
    • Southdale U12B Blue
    • BYSA Warriors #2
    • BYSA Warriors #1
    • Dakota U12B
    • Pembina Valley Panthers

    U12 DL Girls

    • FCNW U12GDL Froese
    • BVSC Brown
    • FCNW U12G Marques
    • Westman FC 2005 Girls
    • WSEU U12 Red
    • SCForce Medeiros
    • FCR Selects
    • East St Paul

    U12 DL Boys

    • Lakehead Express
    • QC U12 Boys
    • WSEU U12B Red
    • BVSC U12B Aiello
    • WSEU U12B Black
    • FCNW U12BDL Sacramento
    • BVSC U12B Douglas
    • SCForce U12BDL

    U13 Rec Girls

    • SWCC U13G Fraser
    • Winakwa U13G Moreira/Julian
    • Cherry Bombs U13G
    • Dakota U13G

    U13 PR2 Girls

    • QC United
    • Lakehead Express U13G
    • Hanover Fusion
    • BVSC U13GPR2 RED

    U13 PR2 Boys

    • Thunder Bay Chill ROYAL Adan
    • WPFC U13BPR2 Daza
    • WSEU U13BPR2 Black
    • BVSC U13 Red

    U13 PR1 Girls

    • Thunder Bay Chill Select Lento
    • Phoenix U13GPR1 Blazevic
    • BVSC U13GPR1
    • FCNW U13GPR1
    • Tri-S United U14GPR2
    • WSEU U14GPR2 White

    U13 PR1 Boys

    • Thunder Bay Chill WHITE Adan
    • WSEU U13PR1 Red
    • WPFC U13BPR1 Hogsden
    • BVSC U13BPR1 Lee

    U14 Rec Girls

    • CYSA Holland
    • CYSA Naharnie
    • Tyndall Park Herrera
    • Park City West

    U14 Rec Boys

    • Southdale Benchwarmers
    • Tyndall Park
    • Dakota JTCC Norris
    • SOUTH WINNIPEG WOLVES
    • Hanover Eastman Elite
    • Pembina Valley Panthers

    U15 Rec Girls

    • Corydon Comets U15G
    • CYSA U15G Gibbens
    • Garden City
    • Lindenwoods Vipers U15G

    U15 Rec Boys

    • Corydon U15B
    • CYSA U15B Reid
    • Southdale U15B
    • Park City Wild Cats

    U15 PR1 Girls

    • Thunder Bay Chill Jr.Reserve Lento
    • FC Regina SkyBlue
    • FC Regina White
    • FCNW Castro

    U15 PR1 Boys

    • Minot Magic FC
    • FCR Blue
    • Thunder Bay Chill Jr.Reserves Carlson
    • Westman FC U15B
    • FC Northwest
    • BVSC U14B

    U15 PR2 Boys

    • Minot Magic FC
    • Lakehead Express U14B
    • BVSC U14PR2 Red Aiello
    • Lakewood Deportivo
    • BVSC White
    • U15 Hanover Vipers

    U16 Rec Girls

    • SWCC Fraser
    • SCSA U16G
    • Southdale U16
    • MINNEDOSA MUSTANGS
    • Lindenwoods U16G
    • East End Wings

    U16 Rec Boys

    • BYSA Warriors
    • Lorette Sting
    • Valley Gardens U16B
    • SWCC U16B

    U18 Rec Girls

    • SCSA U17 Macfarlane
    • Minnedosa KAOS U17G
    • CYSA Holland/Houston
    • Red River Rage
    • PCWCC U17G Bayrak
    • Hanover Huricanes

Standings

Standings

Tournament Venues:

WSF Subway Soccer South (U of M) 211 Chancellor Matheson Rd

WSF Soccer North 770 Leila Ave

Axworthy Health & RecPlex (U of W) 350 Spence St

Winnipeg Youth Soccer Association | 523-167 Lombard Avenue | Winnipeg, MB R3B0V3 | Phone: 204-233-8899 | Fax: 204-233-9121 | Email: wysa@winnipegyouthsoccer.com

powered by GameOn